Referentsid

Goodwill & Partners´i tagasiside:

Valgamaa Arenguagentuur http://www.arenguagentuur.ee
Valga maavalitsuse Haridus- ja sotsiaalosakonna sotsiaal- ja tervishoiutalituse juhataja Ülla Visnapuu tagasiside coach ja koolitaja Tarvo Tendalile:
“Mulle meeldis väga Sinuga koostööd teha. Oskad luua
koostöösuhetes turvalise ja viljaka õhkkonna. Sinust õhkab sisemist
tasakaalu, mis omakorda mõjutab positiivselt tööprotsesse. Sa ei unusta
kunagi huumorimeelt, mis on igas olukorras minu jaoks nii tervendav. Sul
on erakordne võime säilitada keerulistes olukordades rahumeelsus ja „selge
pea!“ Oled aus, õiglane ja avameelne. Oskad inimesi innustada ja koostööle suunata. Arendusseminaridel hoidsid kindlalt liini, et grupp liiguks püstitatud eesmärgi suunas ja saavutaks väga lühikese ajaga reaalseid tulemusi. See õnnestus, sest olulisemad
arendustegevused Valgamaal said visandatud ja inimeste silmad läksid
edasisele koostööle mõeldes särama. Sa oskad gruppe ja meeskondi
mobiliseerida”.

Eesti Haridusmaastiku Arenguseminarid (koostöös TLU ja ESCÜga)
Eesti haridusmaastiku unikaalne koostööprojekt, eesmärgiga saavutada koostöö ja viia ellu reaalne muutus Eesti haridussüsteemis (muutunud õpikäsitlus ehk MÕK)
Kaasatud võtmeisikud erinevatest institutsioonidest : ministeeriumid, koolidirektorid, Innove esindajad, Ülikoolide esindajad. Kokku ligi sada inimest.
Koostöö läbi supervisiooni- ja coachinguprotsessi, kus erinevad osapooled pandi omavahel suhtlema, koos töötama ja läbi reaalse koostöö muutusi ellu viima.
Antud projekt oli väga edukas näide sellest, kuidas erinevad institutusioonid on võimalik edukalt koostööle suunata ja saavutada suhteliselt lühikese ajaga reaalsed tulemused ja praktilised lahendused, mida saab kohe ellu viima hakata. Läbiviimseks oli moodustatud eraldi töörühm ja kaasatud oli grupp superviisoreid.

Arenguseminaride üks eestvedajatest ja koostööpartneritest Tallinna Ülikooli poolt,
TLU kommunikatsiooni lektori Katrin Aava tagasiside superviisor ja org konsultant Tarvo Tendalile:
“Kogesin Sinu kõrget stressitaluvust, heasoovlikku suhtumist, huvi ja pühendumist, rahulikkust, huumorimeelt.
Koostööd iseloomustavad: selged kokkulepped, ausus probleemide lahendamisel, paindlikkus lahenduste leidmisel, süvenemine”.

Eesti Töötukassa (Tallinn, Tartu, Rakvere) www.tootukassa.ee
Juhtide ja karjäärinõustajate coaching ja supervisioon

Eesti Töötukassa Tartumaa osakond, juhtivkonsultant Marina Ets tagasiside superviisor Tarvo Tendalile:
“Jäin supervisiooniga vägagi rahule. Nii nagu ma ütlesin esimesel kohtumisel, olen varasemalt ka ühe superviisori juures käinud, kuid need olid nagu öö ja päev. Minule isiklikult väga meeldis ja sobis see, et oma probleemi visuaalselt lauale (põrandale) laotasin ja sain seda kõrvalt vaadata ja analüüsida. Loomulikult ka superviisori soe ja sõbralik toetus/juhtimine.
Kõigil kordadel, kui ma supervisioonist tulin, siis oli mul kerge ja hea tunne. Sain oma keerulised ja painavad mõtted/tunded „läbi seeditud“. Lisaks sain endale mitmeid „tarkuseterasid“, millele toetuda. Kõige suuremaks väärtuseks arvan olevat teadmine, et kui ma peaksin jälle kord ummikusse sattuma, siis tulen ja saan oma mõtteid lahti harutada järjekordse supervisiooniga, tegelikkuses on ju mõtted need mis ajavad ummikusse.
Mingil hetkel tundsin enne supervisiooni, et hakkan vaikselt läbi põlema, mõtted/tegevused ei andnud asu ja tekitasid ebakindlust. Kuid peale supervisioonis käimist oli paljuski selgem. Tuletan aeg-ajalt meelde supervisioonis leidnud lahedusi”.

Eesti Töötukassa Tartumaa osakond, karjäärinõustaja Anne Kaaber tagasiside superviisor Tarvo Tendalile:
“Jäin supervisiooniga väga rahule. Mulle meeldib sinu suhtlemisviis, õhkkond oli mõnus ja toetav ning mõlemal kahel kohtumisel oli minu jaoks selge tulemus. Kuna tegelesime erinevate teemadega, oli ka nende kohtumiste väärtus minu jaoks erinev – esimesel korral oli tulemuseks uus vaatenurk oma sisemaailmale ja asi, mille üle järele mõelda. Teisel kohtumisel oli väga konkreetne tulemus, mis minu töös oli vajalik, päevakohane ja aitas mul oma mõtteid korrastada raskel teemal.
Teise kohtumise tulemus oli väga konkreetse mõjuga just selle mõtete korrastamise pärast. Tegemist oli teemaga, mille olemus oli mulle enne supervisiooni segane ja ma ei saanud sellest ise arugi.
Omaette väärtus on ka see, et mul on tunne, et vajadusel on tugi olemas.
Ma ikka väga loodan, et ka tulevikus on mul võimalik supervisioonis käia ja loodetavasti sinu juures”.

Eesti Politsei- ja Piirivalveamet https://www.politsei.ee/
Johannes Mihkelsoni Keskus MTÜ http://www.jmk.ee
Tartu Ülikool, sotsiaalteaduskond http://www.ut.ee/et

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga