Tarvo Tendal

Minu kireks on töötamine inimeste ja organisatsioonide selguse ja arengutega.

Tarvo Tendal
Näen oma rolli professionaalse partnerina, kes aitab luua selgust ja teadlikku arengut. Ma aitan hoida, arendada ja toetada positiivseid muutusi, mis aitavad soovitud eesmärgi saavutamist.

Ma usun, et inimeste nõustamine ja arendamine on hästi õnnestunud vaid siis, kui selle protsessi käigus on inimene kasvanud isiksusena.

Hariduslik taust: Oman magistrikraadi organisatsiooni käitumises (Tallinna Ülikooli psühholoogia teaduskond) ning bakalaureuse kraadi majanduses. Olen Euroopa ANSE standardile vastav superviisor ja coach (kolmeaastane väljaõpe – International Supervision and Coaching Institute koostöös Lillehammeri ülikooliga). Lisaks supervisioonile ja coachingule tegelen igapäevaselt ka lepitusega, ning olen kutseline lepitaja.

Olen pidev õppija ning see on mind viinud erinevatele pikematele ja lühematele kursustele. 2011a Systemic Supervision (Ilze Norman, Rootsi), 2014a Pastoral supervision (Bill Mulally, Iirimaa), 2015a Emotsioonide juhtimine (Inge Tael, Eesti), 2016a Lahenduskeskne lühiteraapia (Mari Saari, Eesti) jpm.

Tööalane taust: Alates 2007 aastast on minu põhifookus olnud inimeste nõustamine ja organisatsioonide arendamine. Olen olnud Mercuri International ettevõtluskonsultant ja koolitaja, teenindusettevõtte Triikimiskeskus tegevjuht, MTÜ Avitus psühholoogiline nõustaja ning Wisen Innovation nõustaja-koolitaja
Supervisioon ja Coaching on olnud heaks võimaluseks need kaks erinevat valdkonda ühendada, ning andnud võimaluse keskenduda inimeste nõustamisele ja arendamisele valdkonna üleselt, kasutades mõlema valdkonna tugevusi.
Töö keelteks on  eesti ja inglise keel.

Sihtrühmad: erineva suurusega organisatsioonid nii äri kui avalikus sektoris, juhtide, spetsialistide nõustamine ning arendamine läbi coachingu ja supervisiooni, meeskondade arendamine ja treenimine. Organisatsioonide lepitamine ja eraisikutele psühholoogiline nõustamine ja perelepitus (k.a. rahvusvaheline perelepitus).

Lühidal teemad: eesmärkide saavutamine ja jätkusuutlik areng – spetsialistide ja juhtide arendamine läbi coachinguprogrammide.
Meeskonna koostöö, muutuste toetamine organisatsioonis, organisatsiooni ja meeskonna ühiste eesmärkide ning parimate saavutamisteede loomine, motivatsiooni toetamine.
Personali hoidmise programmid, mis on seotud talentide toetamise ja hoidmise strateegiate väljatöötamisega organisatsioonis.
Organisatsooni vajadusest lähtuvad spetsiifilised nn rätsepatööna valmivad arenguprogrammid ja treeningud (koostöö arendamine, coachiva kultuuri loomine, motivatsiooni ja pühendumist toetavad programmid, toetavate uskumustega töötamine organisatsoonis, tervete tööalaste käitumismustrite loomine, spetsialistide oskuste arendamine jm) ning organisatsioonide lepitus.
Eraisikutele psühholoogiline nõustamine, lifecoaching ja perelepitus.

Supervisiooni ja Coachingu läbiviimiseks vajalik kvalifikatsioon: International Supervision and Coaching Institute (ISCI), ANSE standardile vastava väljaõppele sertifitseeritud coach ja superviisor.
Lepitamiseks vajalik kvalifikatsioon: Lepitaja väljaõppe (160h) läbimine ja lepitaja kutse.
Eesti Supervisiooni ja Coachingu Ühingu (ESCÜ) liige, ning Eesti Lepitajate Ühingu liige

Minu huvid ja hobid: Minu jaoks on olnud alati põnev avastada seda, mis ei ole ilmne. Pikaaegne soov mõista ja avastada viis mind psühholoogiast edasi erinevate idamaiste õpetuste juurde. Mind on tõmmanud idamaa tarkused ja praktikad. Olen õppinud Ayurvedat ning olen tegelenud viimased 7 aastat  igapäevaselt meditatsiooniga. Viimastel aastatel olen leidnud endale lisaks uue paeluva praktika, milleks on tai chi ja nei kung. See on hea viis oma töös hea vormi ja keskme hoidmiseks. Lisaks saan märksõnadena välja tuua kitarrimäng, enduro ja Tartu Spontaanusuteater.

Ma usun, et enda erinevate külgede arendamine (intellektuaalne, füüsiline, loomingline) ehk enda potensiaali realiseerimine on väga oluline, ning seotud rahulolu ja õnnetundega.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga